Hotel Buchlov

Relax v srdci Slovácka

HOTEL BUCHLOV

Vítejte na hotelu Buchlov!

Stylový hotelový areál je umístěn, jak už název napovídá, jen pár metrů od hradeb oblíbeného moravského hradu Buchlova. Budovy hotelu obklopené loukami a lesy nabízejí krásné, a především klidné, ubytování v centrální části přírodní rezervace Chřiby (místní název Buchlovské hory), v samém srdci moravského Slovácka.

Hotelový areál vznikl přebudováním původního hospodářského statku, patřícímu k samotnému hradu. Původní uspořádání s uzavřeným dvorním traktem vytváří příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci hotelových hostů. V této části hotelu je také umístěn venkovní bazén s protiproudem a pokojové terasy se zahradním posezením.

Vkusně vybavené pokoje jsou situovány ve dvou protilehlých budovách. Hosté většiny pokojů na vedlejší budově mohou využít venkovního posezení na pokojových teráskách nebo balkonech.

Útulná restaurace Pod Hradem pro Vás připravuje dobroty inspirované především tradiční českou a moravskou kuchyní a v průběhu roku také mnoho zajímavých gastronomických akcí nazvaných „Hodokvasy pod hradem“. Samozřejmostí je široká nabídka kvalitních regionálních vín.

Atraktivní okolí je přímo „prošpikováno“ turistickými a cyklistickými stezkami, které Vás dovedou k nejzajímavějším místům, památkám či akcím, kterými je tento region znám až za hranicemi naší vlasti.

Před spaním ještě nezbytná relaxace v privátním hotelovém wellness, masáž a „hajdy do peřin“.

Ať dovolená, víkendový výlet, svatba nebo firemní setkání, budeme se těšit na Vaši návštěvu v našem hotelu!

HRAD BUCHLOV

Významná dominanta tohoto kraje se majestátně tyčí na stejnojmenném kopci v Buchlovských horách (pohoří Chřiby), které se zvedají ze širokého údolí kolem řeky Moravy. Vstupní brána do hradu se nachází jen asi 300m od hotelu a na vysoké stěny hradního opevnění, které působí poněkud tajemně, je přímý výhled z většiny pokojů i z nádvoří hotelu Buchlov.

Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují
do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře. Nikdy nedobytá pevnost je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo.

Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí
svaté Barbory tvoří oddechové a kulturní centrum této oblasti. Patří mezi desítku nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Turistickou atraktivitu hradu zvyšují pravidelně pořádané akce pro veřejnost. Mezi nejnavštěvovanější patří Velikonoce na hradě, Buchlovské kování, Štěpánské koledování nebo Den vína. Více informací o těchto akcích lze najít ZDE

POHOSTINNÉ SLOVÁCKO

Slovácko je jedinečným krajem, nejen díky krásným vinicím a pěstování révy vinné, ale i pro svou pestrost v nabízených zážitcích a vlídnou pohostinnost místních lidí. Nechte se zlákat ušlechtilým nápojem a pochoutkami krajové kuchyně. Zažijte tradice na vlastní kůži a nasajte atmosféru při zpěvu folklórních písní. Vydejte se za jedinečnými památkami lidové architektury a krásami zdejší přírody. Zapomenout nesmíte ani na množství vinařských akcí, které v regionu po celý rok probíhají.

Tato nádherná oblast nápadně připomíná toskánskou krajinu, tolik vyhledávanou krajinářskými fotografy z celého světa. Početné fotografické výpravy se sem sjíždějí v každém ročním období a čekají, až se paprsky ranního slunce proderou mezi mraky a rozzáří nádherné scenérie. Díky zvlněným polím se střídajícími se zelenými a hnědými pruhy je zdejší oblast právem nazývána českým Toskánskem. Křivky jihovýchodní Moravy se svými lužními lesy, vinicemi, ovocnými sady a úrodnými políčky jsou doslova fotografickým rájem.

Nudit se určitě nebudete

Oblast vinohradů a starodávných poutních míst je jedinečná svým folklorem. Nelákají Vás slavnosti, festivaly a gastronomické speciality? Pak se můžete plavit po Baťově kanálu, obdivovat zdejší hrady a zámky, vydat se na toulky po rozhlednách nebo za vínem do vinic, vinných sklepů a uliček.

Folklór je nedílnou součástí každodenního života jihovýchodní Moravy. Hudba, písně, tance, kroje, lidové zvyky a obyčeje, to vše žije v jednotlivých národopisných regionech vlastním životem. Lidové slavnosti, které jsou v průběhu celého roku pořádány, jsou vždy zajímavým cílem pro návštěvníky z různých krajů i zemí. Folklorní rok na jižní Moravě je bohatý. K nejznámějším slavnostem patří např. Slavnosti vína v Uherském Hradišti nebo Buchlovické Kosení zámeckých luk a Česnekové slavnosti.

Region však nezapomíná ani na současnou kulturu. Buchlovické hudební léto nebo Slovácké léto v Uherském Hradišti tradičně hostí legendární české i světové hudební hvězdy i vrcholové sportovce.