Hotel Buchlov

Relax v srdci Slovácka

HOTEL BUCHLOV

Vítejte na hotelu Buchlov!

Stylový hotelový areál je umístěn, jak už název napovídá, jen pár metrů od hradeb oblíbeného moravského hradu Buchlova. Budovy hotelu obklopené loukami a lesy nabízejí krásné, a především klidné, ubytování v centrální části přírodní rezervace Chřiby (místní název Buchlovské hory), v samém srdci moravského Slovácka.

Hotelový areál vznikl přebudováním původního hospodářského statku, patřícímu k samotnému hradu. Původní uspořádání s uzavřeným dvorním traktem vytváří příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci hotelových hostů. V této části hotelu je také umístěn venkovní bazén s protiproudem a pokojové terasy se zahradním posezením.

Vkusně vybavené pokoje jsou situovány ve dvou protilehlých budovách. Hosté většiny pokojů na vedlejší budově mohou využít venkovního posezení na pokojových teráskách nebo balkonech.

Útulná restaurace Pod Hradem pro Vás připravuje dobroty inspirované především tradiční českou a moravskou kuchyní a v průběhu roku také mnoho zajímavých gastronomických akcí nazvaných „Hodokvasy pod hradem“. Samozřejmostí je široká nabídka kvalitních regionálních vín.

Atraktivní okolí je přímo „prošpikováno“ turistickými a cyklistickými stezkami, které Vás dovedou k nejzajímavějším místům, památkám či akcím, kterými je tento region znám až za hranicemi naší vlasti.

Před spaním ještě nezbytná relaxace v privátním hotelovém wellness, masáž a „hajdy do peřin“.

Ať dovolená, víkendový výlet, svatba nebo firemní setkání, budeme se těšit na Vaši návštěvu v našem hotelu!

HRAD BUCHLOV

Významná dominanta tohoto kraje se majestátně tyčí na stejnojmenném kopci v Buchlovských horách (pohoří Chřiby), které se zvedají ze širokého údolí kolem řeky Moravy. Vstupní brána do hradu se nachází jen asi 300m od hotelu a na vysoké stěny hradního opevnění, které působí poněkud tajemně, je přímý výhled z většiny pokojů i z nádvoří hotelu Buchlov.

Buchlov se řadí k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují
do 1. poloviny 13. století. Význam hradu spočívá především v unikátním zachování původních architektonických prvků. Jde tak o jeden ze vzácných příkladů v naší architektuře. Nikdy nedobytá pevnost je zároveň ukázkovou ilustrací přeměny strohého gotického hradu v pohodlné renesanční panské sídlo.

Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí
svaté Barbory tvoří oddechové a kulturní centrum této oblasti. Patří mezi desítku nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Turistickou atraktivitu hradu zvyšují pravidelně pořádané akce pro veřejnost. Mezi nejnavštěvovanější patří Velikonoce na hradě, Buchlovské kování, Štěpánské koledování nebo Den vína. Více informací o těchto akcích lze najít ZDE