Tipy na výlety

Hotel Buchlov a okolí

Hrad Buchlov, Kaple sv. Barbory, Zámek Buchlovice, muzeum či skanzen

HOTEL BUCHLOV

Kam na výlet v okolí

Všechny tyto tipy na výlety naleznete v blízkosti hotelu do 15ti kilometrů.

HRAD BUCHLOV

Hrad Buchlov patří bezesporu k nejvýraznějším dominantám Slovácka.

Jeho historie spadá až do počátku dob Velké Moravy. Získal cenu za největší návštěvnost portálem Kudy z nudy a vidět ho můžete přímo z hotelu. Ležíme totiž pouhých 200 metrů pod hradem.

KAPLE SV. BARBORY

Tato poutní barokní kaple sloužila jako rodinná hrobka majitelů panství Buchlova.

Leží 2,5 km od hotelu na vrchu Modla. Více na webu hradu Buchlov.

ZÁMEK BUCHLOVICE

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova,

patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Jeho součástí je rozsáhlý zámecký park, kde můžete strávit nejedno odpoledne. Neviděli jste? Změňte to! Více na webu zámku Buchlovice.

ZŘÍCENINA HRADU CIMBURK

Hrad Cimburk se nachází v blízkosti města Koryčany v nadmořské výšce 421 m n. m.

Hrad zaujímal strategickou polohu u křižovatky dvou dopravních cest a to cesty od Uherského Hradiště kolem hradu Buchlova na Stupavu a Koryčany a cesty vedoucí z Kroměříže do Střílek, dále pak přes Koryčany až do Hustopeč.

VELEHRAD

Velehrad patří k nejvýznačnějším poutním místům v České republice.

Je úzce spojen s tradicí cyrilometodějskou a každý rok se zde pořádá křesťanská pouť.

ARCHEOSKANZEN V MODRÁ

Tento projekt představuje ideální podobu slovanského sídliště z dob 9. století.

Archeoskanzen v Modré představuje opevněné sídliště z doby Velké Moravy. Vznikl na podkladě skutečných archeologických nálezů, z nichž některé pocházejí přímo z místa, kde se skanzen nachází. Nahlédněte zblízka za hradby opevnění, vstupte do obydlí, dílen a hospodářských i církevních staveb včetně paláce biskupů a kostelíka Svatého Jana.

KOVOZOO STARÉ MĚSTO

Unikátní kovová ZOO

KOVOZOO je jeden velký příběh skládající se z mnoha malých. Jsou to příběhy zvířat vyrobených ze starého, nepotřebného železa a příběhy lidí, kteří „byli u toho“. Příběhy, které začaly, pokračují a vtáhnou Vás do děje. Vstupte bez váhání…

SLOVÁCKÉ MUZEUM

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zaujímá v síti českých a moravských muzeí významné postavení.

Nejen svým stářím či množstvím sbírkových předmětů, ale především zaměřením a pracovními výstupy upoutává zájem odborné i laické veřejnosti. Není typicky vlastivědným zařízením. Již od svého vzniku se profilovalo etnografií a archeologií, později výtvarným uměním a historií.

HRAD BUCHLOV

Dotkněte se kusu historie

Letecké muzeum v Kunovicích Muzeum vzniklo a žije jen díky zapáleným lidem z řad veřejnosti. Pro některé blázni, pro jiné ochránci letecké historie. Ano, jsme tak trochu obojí, ale hlavně jsme parta lidí, co je spojuje vztah k technické historii a k letadlům zvlášť.