Aktuální a budoucí akce

Pobytové, gastronomické a jiné časově omezené akce

Babí léto na Hotelu Buchlov

30. 8. až 29. 10. 2020

Prodlužte si s námi léto pod hradem Buchlov! Jedinečná příroda, lesy plné hub a nezapomenutelná atmosféra.

Více informací

HUDEBNÍ VEČERY s klavírem (novinka)

11. 1. až 28. 3. 2020

Každou sobotu si můžete dopřát výbornou večeři se sklenkou dobrého vína v příjemném prostředí restaurace za doprovodu klavírních tonů.

Více informací

MAŠKARNÍ BÁL

1. 2. 2020

Zveme Vás na 1. maškarní bál hotelu Buchlov. Přijďte si zatančit a pobavit se v maskách i bez. K tanci bude hrát DJ Jarek Šmída, vystoupí taneční skupina Matýsek z Kyjova, soutěž o nejlepší masku, míchané drinky, bohatá tombola.
Vstup ZDARMA!

Více informací

NA ŠTĚPÁNA, NA BUCHLOVĚ OTEVŘENÁ BRÁNA – akce hradu Buchlov

27. 12. 2019

Už tradičně mohou návštěvníci oslavit druhý svátek vánoční na hradě Buchlově. Ve výstavních prostorách hradu bude připravena výstavu betlémů, každou celou hodinu je k vidění v nádvoří živý betlém s hranou scénkou klanění tří králů, pro děti je připravena dětská dílnička. Pouze jedenkrát v roce se otevírá pro návštěvníky budova purkrabství, kde ve vánočně vyzdobených prostorách uvidí, jak asi mohli vypadat vánoce u posledních majitelů hradu, u hrabat Berchtoldů. Každý návštěvník dostane pro zahřátí čaj z buchlovské Lípy nevinny, dále jsou připraveny zabijačkové speciality, vánoční punč na nádvoří a košt vína a medoviny v hradní vinárně.

Více informací

NOČNÍ PROHLÍDKY S ČERNOU PANÍ – akce hradu Buchlov

27. až 29. 7. 2017

Jedenkrát v roce, po tři večery, se návštěvníci hradu, stanou součástí příběhů hradních pánů, jak je prožívali po osm století historie. V hradních komnatách se mohou setkat nejen s Černou paní buchlovskou, ale i s jinými tajemnými obyvateli. V nádvořích hradu uvidí šermířská vystoupení a ohnivou show.

Více informací

BUCHLOVSKÉ KOVÁNÍ – akce hradu Buchlov

8. 10. 2018

Jedenáctý ročník návštěvnicky oblíbeného, mezinárodního kovářského a nožířského sympozia. Po oba dny návštěvníci mohou vidět mistry černého řemesla, kteří se střídají u jednotlivých výhní a přímo před zraky diváků vytváří svá díla z kovu a ohně. Na prvním hradním nádvoří mohou návštěvníci vidět podkováře při kování koní a už tradičně tavbu železné rudy ve středověké peci.Ve výstavních prostorách hradu vystavují na prodejní výstavě svá díla nožíři. Na nádvořích ukazují své umění také dráteníci, platnéř, měditepci, šperkaři a jiní kovzpracující umělci v rámci uměleckého jarmarku. Součástí sympozia jsou také výstavy kovářských plastik z minulých ročníků.

Více informací